Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Günümüz şartlarında hayat çok pahalı. Hele ki bir de bakmakla yükümlü olduğunuz bir aileniz varsa bu durum sizin için çok daha zor demektir. Gelirden fazla giderimizin olduğu günümüzde ek iş yapmayan neredeyse bulunmamakta. Ek iş seçimlerini herkes kendi ilgi alanlarına göre yapmaktadır. Çünkü ek iş az zamanda olabildiğince fazla para kazanmayı gerektirmektedir. Bunun için ilgi alanımız olmalı ve dolayısıyla kolay yapabildiğimiz bir iş olmalıdır. Kimisi ek iş olarak taksiye çıkar, kimisi çocuk bakar, kimisi özel ders verir. Son yıllarda ise ek iş sektörü dahi internet alemine kaymaya başladı. Sosyal medyadan para kazanmak, internet sitelerinden para kazanmak adeta bir trend haline geldi. Durum böyle olunca sosyal medyaya veya internet sitelerine emek veren, iş güç edinen kişi sayısı da arttı. Peki, kim üretecek bu özgün içerikleri?
İşte, orada biz makale yazarları olarak devreye giriyoruz. Makale yazarlığı genel olarak ev hanımları ve öğrenciler tarafından rağbet görse de birçok kişi de ek iş olarak makale yazarlığını yapıyor. Çünkü on parmağı hızlı olan ve yazmayı, üretmeyi seven kişiler için makale yazarlığı hem çok kolay hem de çok eğlenceli bir iş. Özellikle yazmaya tutkun kişiler için makalelerin bir yerlerde yayımlanması, kitlelere ulaşması dahi inanılmaz bir mutluluk olmakta. Üstüne birde para kazanınca makale yazarlığı ek işten ziyade güçlü bir iş koluna dönüşüyor.

Makale Yazarlığı Nedir?

          Makale yazarlığı yaparak internet sitelerine ihtiyaçları olan özgün içeriği üretebilirsiniz. Makale yazarlığı çeşitli kaynaklardan bilgilerin araştırılarak, kendi süzgecinden geçirmeniz, harmanlamanız ve özgün cümlelerinizle yazıya dökmenizdir. Başarılı bir makale yazarı olmanız için 3 altın kural vardır. Birincisi özgünlük, ikincisi zamanında teslimat, üçüncüsü ise akıcılıktır. Eğer ki okuyucuların anlayacağı şekilde akıcı ve özgün içerik üretiyor, teslimatlarınızı da zamanında gerçekleştiriyorsanız siz bu işi yapıyorsunuz demektir. İşini iyi yapan bir makale yazarı ise asla işsiz kalmaz ve bu işten ek işten beklediğiniz ücretten çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

           Makale yazarlığı yaparak ne kadar para kazanabileceğiniz size bağlıdır. Ne kadar çok içerik üretirseniz o kadar çok para kazanırsınız. Makale sektöründe ücretlendirme 100 kelime üzerinden yapılmaktadır ve siz yazdıkça para kazanırsınız. Makale yazarlığında çok yüksek fiyatlar yoktur. Ancak hızlı içerik üreten bir yazar aylık 1000 tl ile 3000 tl arası gelir elde edebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir